Jdi na obsah Jdi na menu
 


V sobotu 13. ledna praskala tělocvična ZŠ Na Karlově ve švech. SKP Benešov uspořádal již osmý ročník turnaje pro nejmenší judisty a judistky. Letošního turnaje se zúčastnilo rekordních více jak 200 závodníků a závodnic z 19 oddílů celé republiky. Své zástupce zde měly oddíly : 16.ZŠ Most, Autoškoda Mladá Boleslav, DDM Polná, JC Bulldogs, JC Uhříněves, JK Chlumec n. C., JUDO Příbram, JUDO Zbraslav, KSJ Bellova, ŠSK Lužiny, Sokol Jihlava, Sokol Košíře, Sokol Vršovice, TJ Sparta Praha, TJ Kaučuk Kralupy, TJ Litvínov SSZS, TJ Spoje Praha, USK Praha a domácí SKP Benešov.
Mezi těmito závodníky, kde bylo i několik medailistů z mistrovství ČR, se naši zástupci rozhodně neztratili.
V nejmladší kategorii přípravek ve své váze zvítězila Bára Křížková. Byl to její první turnaj a hned vítězství. Všechna svoje utkání vyhrála na ippon, Ve "starší" věkové kategorii zvítězil Lukáš Brož. I on zvítězil ve všech utkáních před limitem na ippon a je příslibem pro příští sezóny. V této věkové kategorii potěšil svým výkonem Radek Linhart, jeho 5. místo a čtyři vyhraná utkání byla dobrou vizitkou snahy. V nejstarší věkové kategorii turnaje zvítězila v nejlehčí váze žákyň Martina Tůmová. Jen jedno zaváhání připravilo o zlatou medaili Petru Králíčkovou, také Markéta Plachá skončila na druhém místě. Třetí místa obsadily Anežka Hrbková a Lucie Křížková, která odsunula další naši závodnici Hanku Kubátovou až na čtvrté místo. Mezi mladšími žáky na svém prvním turnaji v této věkové kategorii statečně bojovali Jan Kuthan a Martin Libra. Oba v úvodních kolech zvítězili, ale v dalších bojích neodolali náporu zkušenějších soupeřů.
V celkovém hodnocení oddílů zvítězili závodníci a závodnice Sokola Vršovice. Druhé místo obsadili shodným počtem bodů závodníci Sokola Jihlava a 16.ZŠ Most. Naši závodníci obsadili v tak nabité konkurenci výborné čtvrté místo.
V rámci turnaje byli vyhodnoceni i naši nejúspěšnější závodníci v roce 2000. 1. místo obsadila Jana Nekovářová ( mistryně ČR v kategorii dorostenek), 2. místo Veronika Janoudová a 3. místo Eliška Pudilová ( obě mistryně ČR v soutěži družstev ).
Závěrem bychom rádi poděkovali sponzorům turnaje, především reklamní agentuře QUO, firmě MARS, TM FOTO VIDEO, Hračky a sport Pekař.